Буські «Соколи» вшанували героїв

 24 травня 2015 року відбувся Факельний похід за участі півсотні молодих людей у камуфляжній уніформі, учнів шкіл та симпатиків дорослих. Хода розпочалась  на площі Ринок.
  У маєві національних стягів колона пройшла вулицями міста, скандуючи: «Слава Україні!
Героям Слава! Україна понад усе! Слава нації!»
 « Герої не вмирають - вмирають вороги!»Під час урочистої ходи містом юні патріоти зустріли нашого земляка, прикордонника, учасника АТО, офіцера кої армії Ярослава Слівінського.

 
   Юні патріоти помолились біля меморіалу «Небесної сотні», відвідали Буський краєзнавчий музей  та переглянули документальний фільм про захисників Донецького летовища «Аеропорт».
  Невелику літературну композицію на імпровізованій сцені перед районним Народним домом підготувала  Ольга Маркевич. 
   Учасник АТО, наш земляк, військовослужбовець 80-ї аеромобільної бригади Михайло Вороновський у своєму виступі розповів про важливість патріотичного виховання сучасної молоді.
   Лідер ГО"Сокіл" Назар Михайлюк побажав усім учасникам акції стійкості у захисті державницьких інтересів.
 

18 травня- Міжнародний день музею

У ніч з 17 на 18 травня у Буському краєзнавчому музеї вперше відбулась креативна акція – «Ніч у музеї». Основним місцем були підвальні приміщення. Дійство відбувалось при світлі факелів, лампадок, ліхтарів, що додавало таємничості та загадковості. Спершу відвідувачі потрапили на інсталяцію «Майдан – АТО – зона боротьби з Незалежність».

Екскурсію провела Л. Ціхоцька - керівник відділу культури та туризму Буської райдержадміністрації, а далі - митець Лілія Андреєва та методист РНД Любов Огороднік - краєзнавчий «квест».

Орієнтирами пошуку стали природничі символи бущанського краю – лелека та жабеня.
2 квести у вечірньо-нічний час – такий початок цікавих змагів.
А щоби на час проведення акції було спокійно, пильнували юнаки із військово-патріотичної організації «Сокіл» (керівник. Н. Михайлюк). І справді - правопорядок у цей вечір був ідеальним.

Екскурсії в "Краєзнавчому музеї"

Учні Заводської школи відвідали "Краєзнавчий музей"

 "Краєзнавчий музей" відвідав також львівський письменник і літературознавць Василь Габор.

Нестор - літописець у буському підвалі

Незабаром "мешканцем" підвального приміщення Краєзнавчого музею стане постать Нестора -літописця,яяку майстерно  втконала з пап"є-маше мисткиня Лілія Андрєєва.
Хоча музей-підвал ще в процесі формування.Це вже ціла галарея  підземних проходів,цікавих розв"язок,склепінь та ніш під давнім мурованим будинком,який був зруйнований вже давно.
Нещодавно у підземному залі провели світло,але екскурсія  при свічках і лампадках-ось де джерело мправжнього адреналіну. Як і квест "У пошуках скарбів" ,який у цих лабіринтах готують для молодших школярів.

У пам"ять боротьби українських повстанців

У Буську буде криївка. Така, як 70 років тому
10 жовтня, біля краєзнавчого музею на території районного Народного дому, розпочато спорудження музейної кімнати «Криївка».
За планом ініціаторів задуму в криївці відвідувачі зможуть ознайомитися з повсякденним побутом борців за волю України – вояків Української Повстанської Армії. 
Акція приурочена 72-й річниці створення УПА. Ідея – відділу культури та РО «Просвіта», благодійна допомога – голови Буської РДА Б. Гринишина
Історична довідка: Криї́вка — підземна військово-оборонна та господарська споруда Української Повстанської Армії.
Найбільше поширення набули під час війни з каральними органами СРСР.

Інженерні відділи УПА спроектували понад десять тисяч криївок для автомобільної техніки, гармат, мінометів, стрілецької зброї, боєприпасів, друкарень, швейних цехів, шпиталів Українського Червоного Хреста та родин вищого командування УПА.

 

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Перегляди статей
52214
2011.
By: Fresh Joomla templates