Благодійна акція "Твори добро"

В неділю, 12 лютого 0 13.00 год у Буському РНД відбулась благодійна акція «Відкрий серце» на підтримку талановитої дівчинки, яка потребує матеріальної допомоги на лікування, Олесі Мазур.  Ініціатором доброї справи стала керівник молодіжного об’єднання при Буському РНД  Мар'яна Грушицька.

  У вестибюлі Буського РНД було проведено  виставку-ярмарку різноманітних виробів, яку підготували працівники відділу культури і туризму та відділу освіти Буської РДА. Буський РНД представив свої творчі роботи: декоративні  мішечки, різноманітні кулони, вишивки, директор НД  с.Острів принесла оригінальний букет з цукерок, Буська районна бібліотека для дорослих представили власноруч  зроблені листівки.  Буська гімназія ім. Є.Петрушевича та Буська ЗОШ  №2 представили на продажу оригінальні  вишиті картини, учні Буської ЗОШ № 1 принесли солодощі. На ярмарці  можна було почастувати домашніми пампушками та пиріжками, які напекли М.Глова та Г.Грушицька. Теплим чаєм та запашною кавою зігрівала  присутніх  Л.Ціхоцька.

На сцені РНД  проходив благочинний концерт за участю хореографічних колективів: «Енерджі»- (кер. І.Сторонянська та М.Костина), «Еврика» - (кер Т.Новак),  «Плеяда» - (кер.М.Козак) , Зразковий ансамль народного танцю «Нові зірки» та Зразкова хореографічна студія «Арніка». В благодійній концертній програмі брали участь  окремі виконавці:  Софія Степаник, Аліна Татарин, Юлія Павлик та Анастасія Мороз,  Вікторія Якимович та Анастасія  Шпинда, Тетяна Турчиняк, Христина Вовчанська та Олеся Мазур, дует «Анастасія», Михайло Хом’якевич, Світлана Баб’як та Яна Владика. Вела концертну програму  Надія Хом’якевич.

 На благочинну ярмарку завітав заступник голови Буської районної ради Р.Фурда.

   Зібрані кошти в сумі 8150 грн.  передали мамі Олесі - Оксані Мазур.
 Акція проходила за підтримки Буської РДА, Буської райради, Буської міської ради.

Інформаційна підтримка : района газета «Воля народу» та Буське радіо.                

                              

Памятаємо про тебе

В Буському РНД відбулась година памяті автора, композитора улюбленого співака, особливо молоді, Андрія Кузьменка. Минуло 2 роки, як він трагічно загинув та пісні і пам'ять про нього живе. А.Кузьменко ( Скрябін) був не тільки відомим співаком, а й патріотом своєї країни. З самого початку війни на Сході України він допомагав нашим захисникам, був активним  волонтером, частину коштів з концертів віддавав на підтримку воїнів. Учасники акції помянули молитвою та заспівали відому пісню А.Пашкевича на вірші В.Симоненка «Виростеш ти сину».

 

Циркова програма

"Різдвяна феєрія"

14 січня 2016 року у Буську відбулась “Різдвяна феєрія”

На центральній площі нашого райцентру, біля міської ялинки сьогодні на старий Новий рік відбувся щорічний конкурс вертепів. Участь у такому цікавому Різдвяному дійстві взяли 3 вертепи:

із Красненського Народного дому(кер. Я. Глова),

Утішківського Народного дому(кер. Г. Спільник)

та Ракобовтівського Народного дому

(кер. І. Приставська).

Колядували, засівали, віншували, щедрували творчі колективи Буського будинку дитячої та юнацької творчості ( керівник Оксана Рутецька), жіночий вокальний ансамбль “Журавка” із Журатина ( керівник Анна Нарольська) , дитячий ансамбль “Квіти надії” (керівник Маряна Грушицька).

Із  Різдвом Христовим і Новим роком усіх бущан привітали міський голова Ростисліав Сліпець, голова Буської районної ради Богдан Глова, голова Буської РДА Петро Мороз, почесний громадянин Буського району Антон Дацко.

Солодкі подарунки усім учасникам дійства підготувала буська мерія.

Цього року вперше під час свята частували  гарячим чаєм та запашними домашніми пампухами. Такий смачний дарунок приніс редактор часопису “Воля народу” Микола Іванців.

Завершальним акордом свята стала спільна Різдвяна коляда.


Районний семінар з фольклорного жанру

25 грудня 2015 року, в день  Різдва Христового за Григоріанським календарем, у Буському РНД відбувся районний семінар з фольклорного жанру (методист Мар’яна Грушицька) на актуальну тему: «Народні звичаї та обряди. Традиції надвечір’я Різдва Христового».

Участь у семінарі взяв настоятель церкви Пресвятої Богородиці с. Чаниж о. Михайло Паталай, який розповів присутнім  про атрибути Святвечора , про те , як святкують Різдво .

Методист Буського РНД Мар’яна Грушицька наголосила про значення фольклору в сучасному житті народу.

Учасники  Народного фольклорного колективу «Джерело» с. Переволочно ( кер. Ольга Мисак) створили справжню духовну атмосферу підготовки і проведення Святого вечора в християнській родині із звичаями та обрядами.

 

 

Колядниками Святвечора були:  чоловічий колектив з  Красного( кер.Р.Ладига), жіночий вокальний квартет ( кер. О. Рутецька ), дитячий вокальний ансамбль «Квіти надії (кер.М.Грушицька), вокальний ансамбль з  с. Новий Милятин ( кер. Д.Мельник).

Своїми враженнями про проведення семінару і значення відтворення народних традицій та обрядів, поділилася гостя з Львівського ОЦНТ , заступник директора Ольга  Дуляба. Привітала всіх учасників семінару головний спеціаліст відділу культури та туризму Надія  Стахів. У семінарі взяли участь директори та керівники художніх колективів сільських народних  домів .


Незгасима свіча пам"яті

28 листопада 2015 року о 15:00  біля пам"ятника скорботи відбудеться година-реквієм "Запалімо свічу пам"яті"

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Перегляди статей
52214
2011.
By: Fresh Joomla templates